پژوهشگروبلاگ شخصی قاسم صفایی نژاد

انتشار شماره جدید ماهنامه «مدیریت رسانه»

شماره 6 و 7 ماهنامه مدیریت رسانه در 100 صفحه منتشر شد که در این شماره موضوع «مدیریت انواع مختلف رسانه‌ها» مورد توجه قرار گرفته است.

سرمقاله این شماره با عنوان «دانش مدیریت و مدیریت دانش» به قلم مهدی قمصریان، مدیرمسئول این ماهنامه، نگاشته شده است که در آن به اهمیت مدیریت دانش در رسانه‌ها پرداخته شده است.

همچنین یادداشت ویژه این شماره به نام «نقش اقتصاد فرهنگ و هنر در اقتصاد مقاومتی» به قلم دکتر غلامرضا خلیل ارجمندی منتشر شده است.

«رسانه تلویزیون؛ پیشرفت‌ها و چالش‌ها»، «ویژگی‌های رسانه رادیو و مدیریت آن»، «چالش‌ها و راهکارهای مدیریت رسانه‌های مکتوب»، «خبر، خبرگزاری و چالش‌ها»، «بررسی ابعاد مدیریتی در توانمندسازی رقابتی سازمان‌های رسانه‌ای»، «تاریخچه و چشم انداز رادیو» و «مدیریت رسانه‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی» هفت مقاله به زبان فارسی این شماره از ماهنامه مدیریت رسانه هستند. ضمنا یک مقاله به زبان انگلیسی و با عنوان «social media and journalism: what works best and why it matters» به خوانندگان ارائه شده است. 

دکتر طاهر روشندل اربطانی، حجت الله عباسی، نازیلا شفیعیان، هاجر آصف، داود مؤمنی، مریم حق شناس، قاسم صفایی‌نژاد،  سودابه رادفرد و از همکاران تحریریه و نویسندگان مقالات شماره فروردین و اردیبهشت 93 ماهنامه مدیریت رسانه هستند.

علاقه‌مندان برای خرید این شماره از ماهنامه مدیریت رسانه می‌توانند از طریق رایانامه info@mediamanagement-mag.ir درخواست دهند.

 

 

 

ثبت نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.

نظرات (۲)

حمیدرضا ۱ مهر ۹۳، ۱۶:۵۲
به نظرم آقای صفایی نژاد با ترس یا خودکامگی این نشریه رو هم مانند نشریه های دیگرش کیهانیزه کرده.
کیهان نماید ابتذال در حوزه ی رسانه است و محصول تفکری تهدید محوری است که متاسفانه آقای صفایی نژاد هم آن را دنبال می کنند.
قاسم صفایی نژاد: ۱ مهر ۹۳، ۱۷:۲۳
البته که فعالیت حرفه‌ای یعنی فعالیت در چارچوب قانون. این قوانین ممکن است شرعی، ملی و یا سازمانی باشد. بنده وقتی مسئولیت محتوایی نشریه‌ای را می‌پذیرم، یا باید در چارچوب فکری مدیرمسئول آن فعالیت کنم و یا مسئولیت محتوایی نپذیرم.
البته که با خواندن این شماره از نشریه، نقد علمی رسانه‌های کشور را مشاهده خواهید کرد. 
نظر بنده راجع به کیهان و تفکر تهدید محور هم مطلع هستید. پس بماند ... :)
حمیدرضا ۱ مهر ۹۳، ۱۸:۰۳
البته که شما فرد روشن فکری هستید یک روشن فکر مذهبی
عرض بنده این هست که شما انتقاد می کنید، اما این انتقاد طبیعی نیست. همین رسانه های ایران که همیشه از فقدان آزادی بیان یا پس از بیان نالیده اند در دوره هایی چنان به دولت انتقاد کرده اند که اگر روزنامه ی لوموند اینکار را کرده بود درش را تخته می کردند. اما وقتی رسانه ای کاملن فرمایشی انتقاد می کند، این انتقاد دیگر بدرد نمی خورد. چون فرمایش است و قلم به مزدی نه انتقاد.
البته این وصله به شما یا نشریه شما نمی چسید اما به هر رو منظور من این است که بهتر است اینقدر از ابتذال استقبال نشود. بخواهیم یا نخواهیم متاسفانه یا خوشبختانه آینده ی کشور در دست طیف هم فکران شما است.
ما تنها می توانیم دعا کنیم.
قاسم صفایی نژاد: ۲ مهر ۹۳، ۱۰:۳۵
اول که به نظرم صفت روشنفکری یا روشنفکری مذهبی نه بار منفی دارد نه مثبت. آن چیزی که مهم است عمل است، نه صفت.
دوم اینکه انتقاد فرمایشی یعنی سوپاپ اطمینان شدن کسی یا سیستمی که در حال ظلم است. به نظرم در اینجا کاربرد ندارد. البته که شما ظلم‌های بیّن همفکران خود در جهان را حتی نمی‌پذیرید چه برسد به انتقاد فرمایشی!
سوم اینکه همفکران بنده چه کسانی هستند؟