پژوهشگروبلاگ شخصی قاسم صفایی نژاد

مردم خودشان نماینده شوند!

امروز یکی از دوستان لینکی از آپارات برایم فرستاد و نوشت: وقتی مردم اینطور برای سلفی گرفتن با فلان بازیگر، التماسش می‌کنند، نماینده‌‌های آنان نیز باید برای سلفی گرفتن با موگرینی دست و پا بشکنند. آن ویدئو باعث شد روی ویدئوی دیگری کلیک کنم که جشن تولد آن بازیگر در کافه بازیگر دیگری بود و به قول خودشان «فن‌پیج‌دار»های آن بازیگر هم دعوت بودند. از دختر 12 ساله تا پیرمردی که به آن جشن تولد دعوت شده بود و ...

به حال خودم افسوس خوردم که چقدر از اوضاع فرهنگی کشور بی اطلاعم و در طبقه متوسط شهری و بخصوص در بین متولدین دهه هفتاد و هشتاد چه فضاهایی که شکل نگرفته است!

اما در این میان یک ویدئو مرا امیدوار کرد. ویدئوی یک خانم که با استفاده از رسانه‌های اجتماعی از کودکان بی‌سرپرست و مردم مستضعف حمایت می‌کند. حمایتی که از پول شخصی خودش نیست و به وسیله مردم تأمین می‌شود. تا به امروز 159 هزار نفر صفحه این خانم در اینستاگرام را دنبال می‌کنند و در کارهای خیر او شریک می‌شوند. او که همه چیز را از وقتی شروع شده می‌داند که خواب امام خمینی (ره) را می‌بیند و صبح آن روز به حرم امام و قبور شهدا می‌رود و کم کم به وسیله یک اتفاق ساده به کار خیر روی می‌آورد. فعالیتی که خودش هدف آن را فرهنگ‌سازی می‌داند.

یکی از وظایف نمایندگی حتما سر زدن به مردم حوزه انتخابیه خودشان است که اگر درست انجام شود موجب برکات فراوانی خواهد شد. به نظر می‌رسد این خانم و امثال او باید وظیفه نمایندگانی را به دوش بکشند که جز تظاهر در مقابل رسانه‌ها و دعوای سیاسی و فشار دادن دکمه رأی در صورت حضور در مجلس، کار دیگری انجام نمی‌دهند.

باشد که فعالیت‌های خودجوش فرهنگی توسط مردم، مردم را از شر دستگاه فرهنگی تعطیل‌مان نجات دهد.

 

 

ثبت نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.

نظرات (۵)

نفر اول ۱۷ مرداد ۹۶، ۱۹:۲۷
امیدوارم که هدف امثالهم هم به واقع خیر باشه. من خیلی به خودنمایی، به نام فرهنگ‌سازی اعتقاد ندارم. مردم خیلی وقته نماینده هستند؛ یه نظر کنید به مادرها و مادربزرگهامون که چه جوری حواسشون هست بی سر و صدا و بی تو گوش و کرنا کردن اونایی که توی محل نیاز دارن و مساعد نیستند رو مواظبت کنند...

دُچــــ ــــار ۱۸ مرداد ۹۶، ۱۱:۳۳
نمیخای قالبت رو عوض کنی؟ :)
قاسم صفایی نژاد: ۱۸ مرداد ۹۶، ۱۳:۵۳
چرا. حتی قالب مدنظرم هم رو کاغذ کشیدم اما برنامه نویس خوب سراغ ندارم
ساقی ۱۸ مرداد ۹۶، ۱۶:۵۸
و باز هم اماااام

حواسش به فرزندانش هست
قاسم صفایی نژاد: ۲۵ مرداد ۹۶، ۱۹:۳۷
:)
نون. الف ۲۲ مرداد ۹۶، ۱۱:۳۹
پست امیدوارکننده ای بود . امید به چه ...بماند !
قاسم صفایی نژاد: ۲۵ مرداد ۹۶، ۱۹:۴۰
:)
گل نرگس ۲۶ مرداد ۹۶، ۱۲:۳۸
سلام 

برخی ها واقعا ناجی و فرشته هستن درست مثل این خانم 

التماس دعا
یاعلی