پژوهشگروبلاگ شخصی قاسم صفایی نژاد

نجات فرشته‌ها

انسان‌هایی هستند که حق حیات دارند؛ این حق را خدا به آن‌ها داده است. اما انسان‌های دیگری هستند که فکر می‌کنند مختارند این حق را از آنان بگیرند؛ آنانی که اتفاقا عزیزترین افراد زندگی‌شان هستند. انسان‌هایی که در مرحله جنینی هستند اما انسان هستند حتی اگر هنوز به چهار ماهگی جنینی هم نرسیده باشند و روح در آن‌ها دمیده نشده باشد، باز هم انسان هستند و می‌توانند در جامعه انسانی اثرگذار باشند. جالب اینکه حتی خیلی از قشر متدین هم فکر می‌کنند سقط جنین قبل از چهارماهگی کمتر گناه دارد! اما اینطور نیست.

روزانه بیش از ۱۰۰۰ جنین در کشور ما به صورت عمدی توسط پدر و مادر و به صورت غیرقانونی سقط می‌شوند! فکر کنید اگر روزانه سه هواپیما در کشور سقوط کند و هزار نفر فوت کنند، چه آشفتگی روانی برای مردم پیش می‌آید؟ روزانه ۱۰۰۰ نفر در چیزی شبیه قتل از بین می‌روند و چون صدایی ندارند، صدای کسی هم در نمی‌آید.

از این تعداد چیزی حدود ۹۴ درصد در چارچوب خانواده اتفاق می‌افتد. فکر نکنید این حاصل رابطه نامشروع است! پدر و مادرها ۴۵ درصد فقط به این دلیل که بچه بیشتری نمی‌خواهند، بچه بعدی خود را سقط می‌کنند. ۱۹ درصد به دلایل اقتصادی، ۱۷ درصد به دلیل فاصله کم بین فرزندان، ۱۲ درصد به دلیل ادامه تحصیل مادر و ۷ درصد به دلیل عدم مطلوب جنسیت فرزند!!!! اقدام به این عمل می‌کنند.

اوضاع بسیار وحشتناک است و آمار و ارقام بسیار بدتر از چیزی که در این کوتاه نوشتم. در نشر جام جم، مسابقه داستان کوتاهی فراخوان داده‌ایم که در این موضوع بنویسید. تا پایان مهرماه فرصت دارید. برای مشارکت شما در این همراهی ارزش قائلیم و به نفرات برتر جوایز ۱۰، ۷ و ۵ میلیون تومانی می‌دهیم، ضمن آنکه آثار برتر نیز منتشر خواهد شد. مسابقه داستان کوتاه «می‌خواهم بمانم» را به اطرافیان خود نیز معرفی کنید.

---------------------------------------------------------------------

پ.ن: دوره افسردگی مادر، پس از «سقط جنین عمدی» چند برابر «سقط جنین ناخواسته» است؛ متخصصان دوره این افسردگی را بعضا تا ۵ سال هم ثبت کرده‌اند. این یعنی روزانه حدود ۱۰۰۰ زن افسرده با دوره افسردگی طولانی مدت به کشور اضافه می‌شوند. 

 

 

 

 

 

ثبت نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.

نظرات (۳)

ساناز ۷ مهر ۹۸، ۱۰:۵۱
سلام و خسته نباشید .وبلاگ زیبا و خوبی دارید.اگر مایل به تبادل لینک هستید خوشحال میشم با سایت روبکا تبادل لینک(پیوندهای سایت) داشته باشید با این کار به مدت کمی بازدید شما افزایش پیدا میکنه.منتظرتونم حتما بهم سر بزنید
حامد .. ۷ مهر ۹۸، ۲۰:۵۸
این امار معتبره ؟!!!

یعنی الان اونقدر محکم با دو دست باید زد توی سر که از سر درد تا صبح خواب نیاد
قاسم صفایی نژاد: ۹ مهر ۹۸، ۱۱:۰۳
آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت در سال ۹۲ منتشر شده که ۲۵۰ هزار جنین در سال سقط عمدی میشن. بعد از اون آمار رسمی منتشر نشده اما کارشناسان و مسئولان انجمن‌های مختلف تا ۶۰۰ هزار جنین در سال هم تخمین زدند!
** گُلشید ** ۷ مهر ۹۸، ۲۳:۴۴
سلام

واقعاااا؟؟؟؟ ۱۰۰۰ جنین در روز؟
وحشتناکه...

و وحشتناک تر اینکه بیشترین درصد دلیلشون فقط نداشتن فرزند زیاده، خیلی غیر منطقی...در صورتی که من فکر میکردم شاید بیشتر به خاطر شرایط اقتصادی باشه...

متن داستان رو اینجا بفرستیم یا پست بذاریم؟
قاسم صفایی نژاد: ۹ مهر ۹۸، ۱۱:۰۸
سلام. بله. حداقل ۱۰۰۰ جنین در روز. متن داستان رو باید از طریق درگاه نشر جام جم ارسال کنید.