من دیگر ما

مجموعه کتاب «من دیگر ما» اثر محسن عباسی ولدی در سال 1393 توسط انتشارات آیین فطرت در 5 جلد منتشر شده است. 

نویسنده این کتاب با انتخاب نام جذاب برای این اثر، این شعار را انتخاب کرده است که: «فرزند ما از ما جدا نیست، او خود ما است اما در اندازه‌ای کوچکتر.» از همین شعار مشخص است که این کتاب در مورد تربیت فرزند در دنیای امروز است منتهی از زوایه زندگی دینی. نویسنده کتاب سعی کرده است با استفاده از آیات و روایات، نگاهی به تربیت فرزند در دوره حاضر داشته باشد، نه اینکه صرفا سخنان تکراری را بازگو نماید. استفاده از مثال‌ها و داستان‌های کاربردی، خواندن این کتاب را دلچسب و گوارا می‌کند.

پنج جلد این مجموعه کتاب هر چند مکمل هم هستند اما هر کدام مبحث جداگانه‌ای را مطرح می‌کنند:

جلد اول، در مورد مبانی تربیت دینی و تأثیر رفتار والدین در تربیت فرزند سخن می‌گوید.

جلد دوم، موضوع محبت و تأثیر آن در تربیت فرزند را مورد تأکید قرار می‌دهد.

جلد سوم، به بحث آزادی و نقش آن در تربیت فرزند می‌پردازد.

جلد چهارم، موضوع مهم «بازی» را مورد توجه قرار می‌دهد و ویژگی‌های بازی‌های مفید و چگونگی همراهی والدین در بازی‌ها را تشریح می‌کند. جلد چهارم این کتاب، یک کتاب ضمیمه به نام «بازی، بازوی تربیت» را نیز شامل می‌شود.

جلد پنجم، در مورد نقش تلویزیون در تربیت فرزند بحث می‌کند. یادداشت پزشکان در ابتدای این جلد در مورد این مجموعه کتاب و بخصوص جلد پنجم آن حائز توجه است. در این جلد سعی شده است با استفاده از علم روز پزشکی و رسانه، نقش تلویزیون در تربیت فرزند را در حد مفید آن نگه دارد و نه بیشتر.

قبلا در این وبلاگ، 4 بند خواندنی از این کتاب را در بخش نقل قول گنجانده بودم که توصیه می‌کنم با خواندن آنها به خواندن کامل کتاب علاقه‌مند شوید. عناوین این 4 بند در زیر آمده است که می‌توانید برای خواندن آنها روی آن کلیک کنید:

آزادی و بازی

تربیت تفکرمحور یا تخیل‌محور

تأثیر مهدکودک در تربیت فرزند

چرا معتاد رسانه می‌شویم؟

 

دوره 5 جلدی این کتاب به همراه ضمیمه جلد چهارم را می‌توانید به مبلغ 35100 تومان از اینجا خریداری نمایید. همچنین می‌توانید نظرات کاربران گودریدز راجع به جلد 1، 2، 3، 4 و 5 را مطالعه نمایید.

 

دیدگاه ها (۱)

ممنون مفید بود
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.