پاسخگویی در این حد؟!

دیشب بعد از افطار، قبل از ساعت 10 شب، برق محله­ مان قطع شد. این سومین باری بود که در طول 20 روز اخیر در ماه مبارک رمضان این اتفاق می­ افتاد. یک بار قطعی برق از ساعت 30 دقیقه بامداد تا رأس اذان صبح طول کشید.

به این فکر می­ کردم که چه زمان قطعی برق است؟ بخش قابل توجهی از مردم در ماه رمضان مهمان دارند؛ از سویی دیگر روزها که روزه هستند، شب هم برق نخورند؟! و هزار تا از این فکرهای جورواجور مانند اینکه: یادم هست از سال 86 تا 92 حتی یکبار هم قطعی برق نداشتیم و دیگر عدم قطع برق در ما نهادینه شده بود که به لطف دولت جدید دوباره به دوره قبل از آن بازگردانده شده ­ایم. بماند که بین دو شب قدر هم بودیم و اندک فرصت بعد از افطار نیز غنیمت است؛ مسابقات یورو 2016 هم که بماند.

چون دختر خودم هم مریض بود، حتی به افرادی فکر میکردم که خدای نکرده در منزل بستری هستند و به دستگاهی وصل هستند که قطع برق میتواند آسیب جدی به سلامتی او بزند. حتی به این فکر کردم که اصلا قطع برق از نظر شرعی جایز است یا حرام؟ مگر ما به وزارت نیرو آبونمان پرداخت نمیکنیم و موظف نیستند که برای مشترکان خود برق فراهم کنند؟ آیا این سوءاستفاده دولت از انحصار کامل خود در این صنعت نیست؟

خلاصه؛

ساعت نزدیک 12 شب بود که به پیشنهاد همسرم با شماره 121 تماس گرفتم و اعلام کردم که برق محله ­مان دو ساعتی می ­شود که قطع است. یک دقیقه نگذشته بود که برق وصل شد!

هنوز نمی ­دانم که تقارن زمانی بود و اتفاقی تماس من با وصل شدن برق همزمان شده است یا اینکه واقعا سرعت پاسخگویی این همه زیاد است؟ باید بنشینیم منتظر قطعی برقی بعدی و آزمایش دوباره این اتفاق میمون.

دیدگاه ها (۲)

//id.bayan.ir/bayan/profile/avatar/TMVGbHAjEai1p03FZwBcn4aI1RA%3D/ محمدهادی علی بابائی
اعصاب خودتو خرد نکن برادر. زندگی همینه. به همین مزخرفی!
//id.bayan.ir/bayan/profile/avatar/VhkG7Gr8ScCXsL5ru6sqStyovCM%3D/ فاطمه غلامی
یاد خاطره ی بنده خدایی افتادم. اونجوری که اون میگفت باید مال دهه 60 یا 70 میبود. گفت منتظر دیدن ی برنامه ای بودیم که برق رفت. هی منتظر موندیم برق نیومد. داداشم برداشت تلفن رو زنگ زد اداره برق گفت آقا اینجا یکی مرده، برق نیست که پمپ آب کار کنه، میخوان همینجوری بدون غسل و کفن دفنش کنند. به چند دقیقه نکشیده برق اومد.
۱۶ دی ۹۵، ۱۱:۴۷
پاسخ:
:))
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.