پژوهشگروبلاگ شخصی قاسم صفایی نژاد

از چند سال قبل در شبکه اجتماعی پژوهشگران عضو بودم، منتهی بدلیل اینکه پشتیبانی از زبان فارسی ندارد، استفاده از مقالات آن خیلی ساده نیست و ضمنا مقالات علمی و دانشگاهی خودمان هم که به زبان فارسی است خیلی برای بقیه قابل استفاده نبود. ایرانی‌های کمی هم در این شبکه عضو شده بودند.
حالا باخبر شدم که رئیس جمهور در چند روز پیش یعنی 26 آذر 90 یک شبکه اجتماعی به نام «انجمن» رونمایی کردند که متعلق به «پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» است. در این شبکه عضو شدم و امیدوار شدم که بابی باشد برای اشتراک‌گذاری بهتر و راحت‌تر دانش در فضای مجازی.
از امکانات این شبکه توانایی ایجاد قفسه‌های موضوعی کتابخانه شخصی و همچنین زمینه‌های پژوهشی است. به محض نوشتن یک زمینه پژوهشی این پایگاه به شما لیستی از مقالات مرتبط را پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید به قفسه کتابخانه اضافه نمایید.
البته امیدوارم به مرور امکانات این شبکه که ضروری‌ترین آن امکان الصاق کردن فایل‌های متنی و ... است فراهم شود و روز به روز شاهد کامل شدن اینگونه امکانات باشیم. هنوز به متن کامل مقالات پیشنهادی از سوی ایران‌داک هم میسر نیست و فقط می‌توان چکیده مقاله را مشاهده کرد.
به کسانی که اهل پژوهش و مقالات علمی هستند پیشنهاد می‌کنم انجمن را تجربه کنند.


 

ثبت نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.

نظرات (۲)

کمند ۱۰ دی ۹۰، ۱۴:۳۳
ممنون از اطلاع رسانی
مهسا حسینی ۱۸ بهمن ۹۰، ۱۱:۱۴
جناب آقای صفایی پور سلام بنده از برنامه سازان گروه دانش رادیو ایران صدا هستیم و می خواهم برنامه ای درباره شبکه انجمن تهیه کنم با هر محقق و پژوهشگری که صحبت کردم از این شبکه اجتماعی خبر نداشتند در فضای اینترنت به دنبال اطلاعات بیشتر درباره این انجمن و کسانی که فعال در آن هستند می گشتم که با وبلاگ شما آشنا شدم با توجه به اینکه شما در شبکه اجتماعی نخبگان هم عضو هستید خوشحال می شوم که گفتگویی تلفنی با شما درباره هر دوی این شبکه ها و مقایسه آنها با هم و تاثیر چنین شبکه هایی در انتشار دانش و ترویج علم داشته باشم
خوشحال می شوم که با بنده از طریق آدرس ایمیل در ارتباط باشید و یا تماسی از خودتان در اختیار بنده قرار دهید تا با شما تماس بگیرم.
بسیار سپاسگزارم حسینی سردبیر برنامه مجله علمی رادیو ایران صدا( تنهارادیوی اینترنتی صدای جمهوری اسلامی ایران) www.iranseda.ir