پژوهشگروبلاگ شخصی قاسم صفایی نژاد

* این یادداشت، سرمقاله پیش شماره 3 هفته نامه سرخط در روز 21 بهمن 91 است.

 

از آن روزی که ملت ایران به فضل الهی توانست حکومت دیکتاتوری شاهنشاهی را از میان بردارد و به جای آن، مردمسالاری دینی را بنیان نهد، 34 سال می‌گذرد. 34 سالی که سلطه‌گران جهانی همواره برای تبدیل نشدن ایران به یک الگوی موفقِ عدم وابستگی به شرق و غرب همه تلاش خود را به کار بستند اما تا کنون نه تنها ناموفق بودند بلکه این انقلاب را در سراسر جهان صادر شده می‌بینند. هر چند استکبار جهانی با تبلیغات گسترده خود خواست به ملت‌های جهان این گونه القا کند که صدور انقلاب از سوی جمهوری اسلامی ایران، به معنی صدور به وسیله ابزارهای سیاسی، نظامی و امنیتی است اما عدم تمایل ایران برای این روش‌ها و اعلام صریح آن از سوی مسئولین بلندپایه جمهوری اسلامی این توطئه را ناکام گذاشت.

صدور انقلاب از نظر ما بازتولید معارف والای اسلامی است تا مسلمانان احساس هویت و شخصیت اسلامی کنند و از خواب غفلت رها شوند. اصل نهضت مردم ایران از منظر امام خمینی (ره) نیز یک انقلاب جهانی بود؛ انقلابی که نه تنها متعلق به همه مسلمانان است بلکه متعلق به همه انسان‌ها است. با این پیش فرض که این امر غیر از دخالت در امور سایر کشورها و غیر از صادر کردن انقلاب به روش استعمارگران دیروزی است. صادر کردن انقلاب از منظر جمهوری اسلامی یک پدیده رحمانی است که بوی خوش آن باید در سراسر جهان پراکنده شود تا ملت‌ها به وظیفه خود آشنا شده و بدانند که هویتشان چیست و کجاست. از زاویه‌ای دیگر می‌توان اذعان داشت که حقیقت انقلاب با وقوع آن صادر شده است و ملت‌های جهان طبیعتا از تجربه موفق جمهوری اسلامی درس می‌گیرند و لزوما نباید به مردم جهان گفت که شما هم این‌گونه عمل کنید. در واقع انقلاب اسلامی یک بار در هنگام وقوع آن صادر شده است و دیگر کاری از دست سلطه‌گران برنمی‌آید.

در چند سال اخیر و با پررنگ شدن بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی، نشانه‌هایی از صدور انقلاب در جهان دیده می‌شود. تمایل ملت‌‌های تحت سلطه و دیکتاتوری منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا به استقلال، آزادی و اسلام از دید هر انسان منصفی غیرقابل انکار است. بیداری‌ای که با اعتماد به وعده الهی تا قلب اروپا پیش خواهد رفت و در آینده‌ای نه چندان دور، نظام سلطه را از بین خواهد برد.

 

هفته نامه را می‌توانید از اینجا دریافت نمایید.

ثبت نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.

نظرات (۲)

محسن سلگی ۲۱ بهمن ۹۱، ۱۸:۴۹
سلام.در واقع شما به جریان خود به خودی و طبیعی انتشار ایده های سیاسی اشاره کردید که در نظریه های بازتاب انقلاب اسلامی از آن تحت عنوان تئوری پخش یاد می شود. مانند آن چه در لقاح گیاهان توسط باد می بینیم. این یک جریان طبیعی است. انقلاب اسلامی نیز با طبیعت و فطرت انسانی منطبق و نیز جوشیده از آن است که مآلاً گیتی گستر و عالم گیر خواهد بود
امتداد مهر ۲۸ بهمن ۹۱، ۱۷:۰۸
سلام

امتداد مهر / توهین بی شرمانه کیهان به لقب امام زمان(عج)

http://www.emtedademehr.com/fa/?p=707

موفق باشید.